Reklama

Reanimacja chłopca na pomoście w Strzeszynku

fot. poznan_moment
fot. poznan_moment

"Trwa reanimacja chłopca na Strzeszynku" - podał profil IG poznan_moment.

Na miejscu jest policja i straż pożarna. Według nieoficjalnych informacji tonącego chłopca wyciągnęli z wody ratownicy kąpieliska i po kilkunastominutowej reanimacji na pomoście udało się przywrócić funkcje życiowe.

"7 latek został wyciągnięty z wody. Po reanimacji udało się przywrócić czynności życiowe. Chłopiec oddychający samodzielnie został zabrany do szpitala na badania" - powiedział w rozmowie z epoznan.pl nadkom. Maciej Święcichowski, z zespołu prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

  • Aktualizacja
    środa, 10.07.2024 r., godz. 16.52
    Aktualizacja
    środa, 10.07.2024 r., godz. 16.52
    Prawdopodobnie to nie ratownicy kąpieliska wyciągnęli dziecko z wody jak pierwotnie napisaliśmy. "Dryfującego chłopca na niestrzeżonej części plaży zauważyli ludzie kąpiący się obok. Wyjęto go na pomost, nie posiadał funkcji życiowych. Jeden z ratowników wodnych zaczął uciskać klatkę piersiową, w tym czasie z pomocą przybiegło małżeństwo będące ratownikami medycznymi i przejęli resuscytację . Dołączyła do nich pielęgniarka, która również wypoczywała na plaży i wspólnie udało im się przywrócić dziecku funkcje życiowe. Dziecko pozostało pod ich opieką do czasu przyjazdu służb ratowniczych" - napisał do nas świadek zdarzenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro