Reklama

Nowe nazwy ulic i skwerów w Poznaniu. Jakie?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Nie tylko Zbigniew Wodecki będzie mieć skwer swojego imienia.

O tym, że skwer w pobliżu CH Posnania będzie nosić imię Zbigniewa Wodeckiego informowaliśmy na epoznan.pl już we wtorek. Ale radni zdecydowali nie tylko o tej nazwie. - Upamiętnione w ten sposób podczas wtorkowej sesji zostało również Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania. Już urządzony skwer TMMP znajduje się w rejonie ulic Działowej, Świętego Wojciecha i Księcia Józefa, w pobliżu wejścia na Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, gdzie spoczywa jeden z inicjatorów jego powstania - Cyryl Ratajski - wyjaśnia magistrat.

Na Łazarzu droga odchodząca od ul. Jana Matejki nosi teraz nazwę ul. Kawaleryjskiej. Natomiast ta zlokalizowana w rejonie ulic Ułańskiej i Grunwaldzkiej to od wtorku ul. Szwadronowa. - Nazwy są nieprzypadkowe. Obie ulice znajdują się w rejonie, gdzie w latach 80. XIX wieku powstały koszary, a w okresie międzywojennym stacjonował 15. Pułk Ułanów Poznańskich - dodaje.

Na Ławicy natomiast droga w rejonie ulicy Witnickiej otrzymała nazwę Pod Lasem. - Do środowiska przyrodniczego nawiązują też inne nazwy dróg. W rejonie ulic Witnickiej i Lubniewickiej powstała ul. Śpiewu Ptaków, a w rejonie ulic Polickiej i Ławica - ul. Pośród Drzew.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro