Reklama

Przed nami burzowe popołudnie i noc. Jest ostrzeżenie najwyższego stopnia!

fot. Marlena Demeszuk
fot. Marlena Demeszuk

Wydano je m.in. dla Poznania.

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, w środę czeka nas najpierw upał, a później gwałtowne załamanie pogody. Termometry w najcieplejszym momencie mogą pokazać ponad 37 stopni w cieniu. W godzinach wczesnowieczornych sytuacja radykalnie się zmieni. Nadejdą burze z intensywnymi opadami, a temperatura ma spać o kilkanaście stopni.

Dla centralnej i zachodniej Wielkopolski wydano ostrzeżenie trzeciego stopnia przed burzami. - Prognozowane są burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu miejscami do 55 mm, lokalnie do 80 mm oraz porywy wiatru do około 90 km/h, lokalnie 120 km/h. Miejscami grad. Lokalnie możliwa trąba powietrzna - czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. To ostrzeżenie będzie obowiązywać m.in. w Poznaniu od 14.00 do 22.00 w środę.

Na pozostałym obszarze województwa także mogą występować burze - wydano ostrzeżenie drugiego stopnia. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 55 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - czytamy. Burze na tym obszarze mogą pojawiać się między 16.00 w środę a 2.00 w czwartek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro