Reklama

Tragiczny pożar w poznańskim DPS. Nie żyje jedna osoba

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Bartek Swiecicki / Google Maps
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Bartek Swiecicki / Google Maps

Do pożaru doszło w środę rano.

Jak powiedział nam dyżurny wielkopolskich strażaków, zgłoszenie wpłynęło do służb chwilę po 7.30. - W wyniku pożaru na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Ugory zginęła jedna osoba - mówi.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ofiara to osoba, która poruszała się na wózku inwalidzkim. Potwierdza to Łukasz Paterski z poznańskiej Policji. - Jak wstępnie ustaliliśmy, doszło do nieszczęśliwego wypadku, gdzie 73-letni pensjonariusz poruszający się na wózku inwalidzkim paląc papierosa zaprószył ogień na poduszce na której siedział, w wyniku czego doszło do zapłonu również odzieży. W konsekwencji tego niestety mężczyzny nie udało się uratować. Na miejscu pracują policjanci. Nie przeprowadzano ewakuacji, innych poszkodowanych również nie było. Na miejsce udaje się prokurator i biegły sądowy. Trwają czynności - mówi.

  • Aktualizacja
    środa, 10.07.2024 r., godz. 11.52
    Aktualizacja
    środa, 10.07.2024 r., godz. 11.52
    Jak poinformowało miasto, pensjonariusz palił papierosa na zewnątrz budynku, ale płonącym wózkiem wjechał do obiektu, przez co konieczne było ewakuowanie 7 osób. Mieszkańców DPS objęto pomocą psychologiczną. W wyniku pożaru nie doszło do strat w obiekcie, pojawiło się zadymienie, a wszystkie systemu zadziałały właściwie. Służby wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro