Reklama

Niemowlak z uszkodzeniem mózgu w szpitalu. Rodziców aresztowano

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Aditya Romansa / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Aditya Romansa / unsplash.com

To niestety kolejny przypadek w ostatnich dniach.

Jak podaje portal złotowskie.pl, w ostatnich dniach czerwca do szpitala w Człuchowie na terenie województwa pomorskiego trafiło 8-tygodniowe dziecko w stanie zagrożenia życia. Ostatecznie lekarze podjęli decyzję o tym, by malucha przetransportować do szpitala w Gdańsku. Specjaliści podejrzewali, że obrażenia mózgu mogły wystąpić u dziecka w wyniku przemocy. O sprawie poinformowano więc Policję.

Ponieważ rodzina pochodzi z Wielkopolski, konkretnie z Jastrowia w powiecie złotowskim, to policjanci ze Złotowa zajęli się sprawą. Po uzyskaniu wstępnej opinii biegłego, który stwierdził, że dziecko mogło doznać obrażeń w wyniku przemocy, podjęto decyzję o aresztowaniu 30-letniej matki oraz jej 36-letniego konkubenta. Zarzuca im się znęcanie nad dzieckiem oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Nie przyznają się do winy, wcześniej nie byli notowani.

Z relacji lokalnego portalu wynika, że w ostatnich dniach stan dziecka się poprawił. Jak przekazała nam Policja, pozostała 4 dzieci, która przebywała w tej rodzinie została zabezpieczona decyzją sądu rodzinnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro