Reklama

Zastępca Jacka Jaśkowiaka opublikował zdjęcie w tramwaju. Internauta zapytał, dlaczego klimatyzacja nie działa

fot. Mariusz Wiśniewski/Facebook
fot. Mariusz Wiśniewski/Facebook

Mariusz Wiśniewski jest prawą ręką obecnego prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

Podobnie jak prezydent Poznania, lubi być aktywny w social mediach i informować mieszkańców na bieżąco o podejmowanych działaniach.

We wtorek Mariusz Wiśniewski opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcie, na którym wraca tramwajem.

Miłego popołudnia i wieczoru - napisał do swoich fanów Mariusz Wiśniewski.

Jeden z Internautów w komentarzu zapytał, dlaczego nie działa klimatyzacja w tramwaju w upalne dni - Dlaczego w takie upały nie jest włączona klimatyzacja w pojazdach? Rano, gdy jest znośnie klima hula pełną parą. Popołudniu nie działa w żadnym z tramwajów, którymi jechałem i to nie pierwszy dzień, gdy się tak dzieje.

Redakcja epoznan.pl co roku, gdy wracają upały, otrzymuje od Czytelników wiadomości w sprawie braku klimatyzacji w komunikacji miejskiej. Ten temat poruszaliśmy na łamach między innymi tutaj.

MPK wyjaśniało, że - Odczucia pasażerów związane z nadmuchem są subiektywne i zależą od indywidualnego odczuwania komfortu termicznego. Warto zauważyć, że wydajność klimatyzacji w pojazdach komunikacji miejskiej różni się w porównaniu do pojazdów osobowych czy autobusów turystycznych. Częste otwieranie drzwi na przystankach powoduje intensywną wymianę powietrza, co wpływa na odczuwalną wydajność klimatyzacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro