Reklama

Szansa dla HCP

H. Cegielski - Poznań S.A. chce rozszerzyć swój asortyment o zobowiązania offsetowe. W tym celu firma HCP zgłosiła projekt do Ministerstwa Gospodarki, który 5 sierpnia zaopiniował tę propozycję pozytywnie.

Jeszcze kilka tygodni temu pracownicy spółki zarzucali Zarządowi, że zamiast szukać nowych rozwiązań, zwalniają ludzi lub obniżają im pensje. Włączenie oferty poznańskiej firmy do Katalogu Potrzeb Offsetowych, daje jej szanse na realizację nowych zamówień. Szansa jest, ale samo wpisanie do Katalogu nie jest równoznaczne z realizacją w ramach którejś z umów offsetowych.

Ministerstwo Gospodarki nie wyklucza wykorzystania propozycji HCP przy formułowaniu Założeń do Oferty Offsetowej, które przekazuje zamawiającemu, a tym najczęściej jest Ministerstwo Obrony Narodowej. Szansą dla poznańskiej firmy są też niezrealizowane, mimo podpisanych umów, zobowiązania offsetowe.

Nowa oferta HCP obejmuje tworzenie technologii produkcji silnika średnioobrotowego, zasilanego gazem.

Offset, to instrument, który ma rekompensować kosztowne zakupy ze środków budżetowych, dokonane za granicą. Państwo, kupując uzbrojenie i sprzęt wojskowy od zagranicznego dostawcy, otrzymuje w zamian zobowiązanie, że ów dostawca zrealizuje w Polsce przedsięwzięcie o wartości offsetowej, ale nie mniejszej, niż wartość zamówienia.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro