Reklama
Reklama

"Nowy Lek". Innowacyjny projekt rusza w Poznaniu. Pacjenci skorzystają za darmo

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. PIM
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. PIM

Wszystko w ramach współpracy Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych z Wielkopolską Okręgową Izbą Aptekarską w Poznaniu oraz Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

To innowacyjny i pierwszy taki projekt w Wielkopolsce, w ramach którego pacjent może zapisać się na taką konsultację i odbyć ją stacjonarnie w gabinecie. Nowy Lek, to trzyetapowa konsultacja farmaceutyczna, zapewniającą wsparcie dla chorego (powyżej 18 roku życia), któremu lekarz przepisał nowy produkt leczniczy. Jak wyjaśniono, skierowana jest do pacjenta, który w ramach terapii choroby przewlekłej (przykładowo astmy, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy) otrzymał po raz pierwszy receptę wypisaną na lek wcześniej przez niego niestosowany, zarówno w momencie zdiagnozowania choroby, jak i podczas kontynuowania leczenia.

Ferie Zimowe pełne atrakcji! Tylko w HAVET Hotel nad samym morzem. Pakiet z nurkowaniem, bogatym programem warsztatów i animacji oraz zupą w porze lunchu. Kolekcjonuj wspomnienia!
REKLAMA

"Celem tej konsultacji jest dostarczenie pacjentowi informacji na temat prawidłowego stosowania nowego leku (np. inhalatorów czy insuliny) oraz zasad rozpoczynanej terapii. Farmaceuta w ramach takiej konsultacji wspiera chorego w realizacji nowych zaleceń w pierwszym miesiącu przyjmowania leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nowy Lek przekłada się między innymi na: poprawę przestrzegania zaleceń lekarskich w terapii lekowej, zwiększenie zaangażowania pacjenta w stosowną terapię i stan własnego zdrowia, zmniejszenie strat lekowych oraz liczby przyjęć do szpitala z powodu działań niepożądanych farmakoterapii, zwiększenie bezpieczeństwa farmakoterapii" - informuje Hubert Jeżewski z POSUM.

Na konsultację "Nowy Lek" składają się trzy spotkania:
1. wstępne (stacjonarne)
2. interwencyjne po 7-14 dniach od spotkania wstępnego (stacjonarne lub za pomocą narzędzi teleinformatycznych)
3. kontrolne po 14-21 dniach od spotkania interwencyjnego (stacjonarne lub za pomocą narzędzi teleinformatycznych)

Jak przekazano, istnieje też możliwość odbycia też jednorazowego spotkania z pacjentem w ramach konsultacji farmaceutycznych, w zależności od wskazywanych potrzeb pacjenta.

"Konsultację startują od 11 lipca i będą odbywały się co drugi czwartek w godzinach od 9:00 do 13:00 w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych. Pacjent może zarejestrować się na taką konsultację telefonicznie 61 647 77 95, 690 356 436 lub stacjonarnie w rejestracji w holu głównym POSUM. Konsultacje są w pełni bezpłatne" - dodaje Hubert Jeżewski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro