Reklama

Plac Wolności ma nowy neon!

fot. Plac Wolności Pięć / FB
fot. Plac Wolności Pięć / FB

Twórcy życzą nim wszystkim "dobrego dnia".

We wtorek na poznańskim placu Wolności zadebiutował nowy neon, który powstał w ramach zeszłorocznej edycji konkursu "Neonowe Centrum Poznania". Miasto ogłaszając konkurs chciało przywrócić w centrum Poznania tradycję rozświetlających zmrok neonów. Uczestnicy musieli złożyć w Urzędzie Miasta projekt neonu wraz ze zgodą właściciela nieruchomości, na której miałby się pojawić.

Płać mniej za parkowanie w Poznaniu! Zarejestruj auto w aplikacji OK Poznań i zyskaj miejską zniżkę. Kliknij i sprawdź, jak to działa!
REKLAMA

Jednym z wybranych do realizacji neonów był ten z placu Wolności 5 - "Dobrego dnia". - Od dziś i już zawsze - "Dobrego dnia" życzy wszystkim Plac Wolności Pięć - poinformował we wtorek zarządca nieruchomości. - Historia miejsca związana jest z reklamami świetlnymi, które były obecne na fasadzie kamienicy jeszcze w latach 90-tych. Obecny zamysł nie był jednak ani reklamowy ani komercyjny. Powstał neon wskazujący na adres - plac Wolności 5 oraz niosący przekaz - sympatyczne życzenia dla odwiedzających i przechodzących tu osób. Magia neonów jakie niektórzy z nas pamiętają polegała również na ich ruchomości, co i tu ma miejsce - dodaje.

Przypomnijmy, że w tym roku konkurs także się odbywa. Zgłoszenia można przesyłać jeszcze do 8 lipca. Szczegóły TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Kilkadziesiąt interwencji strażaków, głównie w naszym powiecie
16℃
11℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro