Reklama

Stary i obecny Poznań Główny do wyburzenia? Zniknąć miałaby też Avenida

archiwum | fot. Czytelnik
archiwum | fot. Czytelnik

Miasto przymierza się do budowy nowego dworca w Poznaniu.

Ostatnio głośno jest o tym, że nie ma pieniędzy na nowy poznański dworzec kolejowy. Jak informowaliśmy na epoznan.pl, po wstępnych wyliczeniach okazało się, że nowe rozwiązania w Poznaniu kosztowałyby 5 miliardów złotych, a państwa nie stać obecnie na taki wydatek. Piotr Malepszak, wiceminister infrastruktury w rozmowie z portalem transport-publiczny.pl wyjaśniał, że sprawa budowy nowego dworca musi być dogłębnie przeanalizowana.

Szybko okazało się, że władze Poznania są zaskoczone takim obrotem spraw. Do tematu wraca teraz Radio Poznań, które rozmawiało z zastępcą prezydenta Poznania - Natalią Weremczuk. Miasto wraz z kolejarzami mają myśleć nie tylko o wyburzeniu starego dworca, ale też nowego - tak zwanego "chlebaka". Na tym nie poprzestają. Zlikwidowana mogłaby zostać również Avenida, a zostanie jedynie parking. W miejscu zlikwidowanych obiektów miałby powstać nowy dworzec, z lepszą przepustowością i funkcjonalnością dla pasażerów.

Władze Poznania wiedzą, że tak duża inwestycja jest kosztowna. Wraz z parlamentarzystami zapowiadają walkę o budowę nowego obiektu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro