Reklama

Do tych kontroli policjanci wykorzystali specjalistyczny radiowóz. Mandaty dostali niemal wszyscy kontrolowani

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

W kilkunastu przypadkach policyjna kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych od pojazdów.

W ubiegły piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kaliszu przeprowadzili działania "Tuning", które ukierunkowane były na kierowców, którzy przerabiają swoje pojazdy w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami. Podczas akcji skontrolowano 26 pojazdów. "Najczęściej policjanci mieli zastrzeżenia do stanu układu wydechowego pojazdów oraz przyciemnianych szyb przednich"- informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Podczas działań policjanci wykorzystywali specjalistyczny radiowóz wyposażony w urządzenia m.in. do diagnostyki stanu technicznego pojazdów. Zakup tego ambulansu diagnostycznego był możliwy dzięki środkom unijnym z Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, to pojazdy dla Ekip Techniki Drogowej i Ekologii, stąd ich potoczna nazwa pojazd ETDiE" - dodaje.

Tylko tego jednego dnia, w związku z ujawnionymi nieprawidłowościami policjanci nałożyli na kierowców 21 mandatów karnych oraz zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych.
"Właściciele pojazdów, których dowody rejestracyjne policjanci zatrzymali po usunięciu nieprawidłowości muszą pojechać na stację kontroli, gdzie auto zostanie sprawdzone. Jeżeli pojazd będzie sprawny, właściciel odzyska dokument" - dodaje rzeczniczka.

Funkcjonariusze już zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro