Reklama

4 tysiące widzów podczas pierwszego weekendu w Parku Dzieje - jakie opinie po premierze?

Premierowy weekend widowisk "Orzeł i Krzyż" już za nami. Dwa pierwsze spektakle obejrzało ponad 4000 widzów.

Premiera naszego widowiska to szczególny moment dla całej społeczności Parku Dzieje. Po wielu miesiącach przygotowań i prób w końcu mogliśmy spotkać się z publicznością i w emocjonujący sposób pokazać kulturę i historię Polski. Cieszymy się, że do Murowanej Gośliny wiele osób przyjechało po raz pierwszy, a z głosów, które do nas dochodzą wiemy, że udało nam się zaskoczyć także osoby, które były na trybunie kolejny raz - podsumował premierowy weekend Tomasz Łęcki, prezes Stowarzyszenia DZIEJE.

Pogoda nie przeszkodziła w premierowym pokazie

Opady deszczu nie przeszkodzą nam w odegraniu widowiska - możemy przeczytać na stronie organizatorów. Mogliśmy się o tym przekonać podczas piątkowej premiery. Deszczowa aura wprowadziła trochę niepewności wśród widzów, jednak emocje, które wywoływała pokazana w ciągu 90 minut historia Polski były mocniejsze niż opady.

Bezpieczeństwo widzów jest dla nas priorytetowe, dlatego przed każdym wydarzeniem analizujemy zaawansowane modele pogodowe, aby trafnie ocenić ryzyko związane z wichurami lub występowaniem burz.

Natomiast deszcz nam nie straszny! A oglądanie widowiska w takiej aurze nabiera dodatkowego wymiaru - mówi reżyser widowiska, Filip Klepacki.

A jakie były opinie widzów?

Aneta Brożbar: Świdnica, Dolny Ślask - mimo ulewy było pięknie, gratulacje !!!

Beata Ambroziak: Było suuuper, niezapomniane wrażenia dziękujemy i pozdrawiamy z Miastka

Joanna Przybylska: Mimo deszczu było warto! Przemoknięci ale szczęśliwi. Podziwiamy za cały ogrom pracy! Przepiękne widowisko. Dziękujemy

Justyna Franczak: Inowrocław i Radziejow.Mimo deszczu dotrwaliśmy do końca z 5 latka w grupie.Jestescie wielcy, widowisko jak zwykle rewelacja. DZIĘKI

Źródło: https://www.facebook.com/parkdzieje/posts/1005468381579441?ref=embed_post

HONOROWI Goście

Podczas sobotniego spektaklu były obecne dwie córki hrabiego Edwarda Bernarda Raczyńskiego prezydenta RP na uchodźstwie, Katarzyna Raczyńska i Viridianna Rey z rodziną.

Jesteśmy głęboko poruszone. Nie zdawałyśmy sobie sprawy ze skali tego przedsięwzięcia. Historia Polski jest dla nas niezwykle ważna, dlatego jesteśmy szczęśliwe, że taki projekt, przy udziale tak wielu ludzi trwa i buduje dumę z bycia Polakiem.

To był dla nas zaszczyt. Dziękujemy za słowa uznania, które jeszcze bardziej pokazują nam, że to co robimy tutaj, w Murowanej Goślinie jest niezwykle ważne - mówi Marta Mleczko, dyrektor Centrum Kultury "Park Dzieje" w Murowanej Goślinie.

Do kiedy trwają spektakle?

"Orzeł i Krzyż" to największe widowisko historyczne w Polsce. Pełne podniosłych i wzruszających scen oraz wspaniałych efektów wizualnych odbędą się w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie.

Spektakle odgrywane są w weekendy o 21:30, w terminach:
21, 22, 28, 29 czerwca oraz 5, 6, 12, 13, 19, 20 lipca.

Ponadto Goście Parku Dzieje mają możliwość wzięcia udziału w Biesiadzie. Przed każdym widowiskiem będą mogli przenieść się na dwór króla Przemysła i zasiąść przy prawdziwym biesiadnym stole, aby ucztować, śpiewać i próbować swoich sił w staropolskich grach i zabawach.

Bilety można nabyć na www.ParkDzieje.pl oraz stacjonarnie w Centrum Informacji Kulturalnej na ul. Ratajczaka 44.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro