Reklama
Reklama

Do sklepu wezwano policję. Ekspedientka "dobrowolnie poddała się karze"

fot. KMP Konin
fot. KMP Konin

Sprzedała alkohol, nie pytając o wiek.

Policjanci z Komisariatu w Sompolnie otrzymali telefoniczne zgłoszenie obywatelskie, że w jednym ze sklepów w gminie Wierzbinek sprzedany został alkohol osobom nieletnim. Natychmiast zareagowali i udali się we wskazane miejsce.

"Faktycznie przed sklepem zastano trzy młode osoby. Byli to 14, 15 i 17 latek. Okazało się, że najstarszy z nich kupił w sklepie alkohol, przekazał swoim znajomym i wspólnie spożywali go przed sklepem. Po sprawdzaniu trzeźwości 14 latek miał 0,23 promila, 15 latek 0,57 promila, natomiast 17 latek 0,21 promila"- relacjonuje mł. asp. Sylwia Król, oficer prasowy policji w Koninie.

Ekspedientka dokonując sprzedaży nie zapytała o wiek i w takiej sytuacji musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. "Przyznała się do przedstawionego zarzutu z art 43 ust. 1 w zw. Z art 15 ust 1 pkt 2 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i poddała się dobrowolnie karze grzywny. Niepełnoletnia młodzież zaś musi się liczyć ze sprawą w sądzie rodzinnym i nieletnich" - dodała rzeczniczka.

Funkcjonariusze przypominają, że sprzedaż napojów alkoholowych osobie, której zachowanie wskazuje, że znajduje się w stanie nietrzeźwości lub osobie, która nie ukończyła osiemnastego roku życia, jest przestępstwem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro