Reklama

Koszmarna sytuacja na drogach przez remont na A2. Korkują się ulice w sąsiedztwie

Ulica Ostrowska | fot. Czytelnik
Ulica Ostrowska | fot. Czytelnik

Nie tylko kierowcy poruszający się autostradą i S11 stoją w korkach.

Jak pisaliśmy już wcześniej na epoznan.pl, w poniedziałek rozpoczęły się zasadnicze prace związane z poszerzaniem odcinka A2 Poznań Krzesiny - Poznań Wschód o trzeci pas. Zmiany w organizacji ruchu wprowadzono w rejonie węzła Poznań Krzesiny, co zakorkowało m.in. trasę S11.

Sytuacja jest fatalna, a do naszej redakcji płyną kolejne informacje od kierowców. Jak wskazują, źle jest nie tylko na A2 i S11 czy Krzywoustego w Poznaniu, które bezpośrednio dochodzą do węzła Poznań Krzesiny, ale też w okolicach.

Zakorkowana jest ulica Ostrowska na Szczepankowie, którą kierowcy próbują omijać korek na S11 od strony Kórnika. Źle jest na węźle Poznań Luboń - kierowcy stoją nie tylko na A2, ale też w Luboniu i na Dębcu.

Ale to nie wszystko. Prace na A2 prowadzone są także na wysokości MOP-ów Tulce i Krzyżowniki. Korki tworzą się też w tym rejonie - zakorkowany jest wjazd na A2 w kierunku Poznania na węźle Poznań Wschód. Na trasie S5 kierowcy stoją od węzła Kleszczewo.

To pierwszy dzień z obowiązującymi zmianami w rejonie Krzesin - kierowcy na pewno muszą się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości. A taka organizacja ruchu ma obowiązywać przez 2 miesiące.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro