Reklama

Piknik z koncertami gwiazd przyciągnął na Cytadelę tłumy

fot. UMWW Poznań
fot. UMWW Poznań

To nie jedyna taka impreza w regionie.

22 czerwca na poznańskiej Cytadeli pojawiły się tysiące osób.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Spotykamy się podczas Pikniku na Fest!, bo chcemy by samorząd województwa był rozpoznawalny. Przede wszystkim traktowany jako struktura, która ma służyć wszystkim Wielkopolanom. Drugi powód to 20-lecie członkostwa w Unii Europejskiej, które przyniosło nam wszystkim wiele dobrego - dobre prawo, poszanowanie praw człowieka, praw mniejszości, otwarcie rynków gospodarczych czy swobodę podróżowania. To także pieniądze, które wykorzystaliśmy na wiele projektów w Wielkopolsce. Jeśli się dobrze rozejrzeć, to one są wszędzie. Część tych środków płynęła za naszym pośrednictwem. Chcemy też, by istniejący od 26 lat samorząd województwa, był obecny w sercach Wielkopolan, w całej Wielkopolsce - mówił Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

"Chcemy się integrować, chcemy tworzyć spójny region ludzi, którzy mają świadomość, gdzie mieszkają. Nazwałem go Europejskim Regionem Aktywnych Ludzi. Europejski, bo potwierdza, że działamy w oparciu o te wszystkie dobre reguły. Aktywnych ludzi - to podkreślenie faktu, że Wielkopolanie są niezwykle aktywni, pracowici, solidni i odpowiedzialni za swoje życie i życie innych. Chcemy się tym legitymować, chcemy w tym duchu współdziałać. Muzyczna odsłona Pikniku jest poświęcona byciu razem i wzajemnemu poznaniu. Czerpmy satysfakcję z tego, że jesteśmy Wielkopolanami w Zjednoczonej Europie" - zaapelował.

Podczas sobotniej imprezy publiczność do zabawy porwali: Sorry Boys, Karaś/Rogucki, LemON oraz Fisz Emade Tworzywo. Przez cały dzień nie zabrakło atrakcji dla osób w każdym wieku. Pisaliśmy o tym tutaj.

Podobne atrakcje czekają na Wielkopolan, zwłaszcza tych z południa regionu, w sobotę 29 czerwca w Kaliszu na Polach Marsowych, gdzie obędzie kolejna odsłona Pikniku na Fest!

Organizatorem obu wydarzeń jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro