Reklama

Jest zestawienie 150 najatrakcyjniejszych miast dla studentów zagranicznych. Poznań awansował o 4 pozycje

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

W rankingu uwzględniono tylko cztery polskie miasta.

O wynikach rankingu QS Best Student Cities 2025 w mediach społecznościowych informuje Uniwersytet Adama Mickiewicza. Jak przekazano, ranking prezentuje 150 najatrakcyjniejszych miast dla studentów zagranicznych. W tym roku Poznań awansował o cztery pozycje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Pierwsze trzy miejsca, jak w ubiegłym roku, zajęły Londyn, Tokio i Seul. Poznań został sklasyfikowany na 138. miejscu, zajmując 4. miejsce w kraju po Warszawie (58. miejsce), Krakowie (91.) i Wrocławiu (120.). Warto dodać, że w rankingu uwzględniono tylko 4 polskie miasta" - informuje UAM.

Zaznaczono, że aby mieć szanse na uwzględnienie w rankingu, miasto musi liczyć ponad 250 000 mieszkańców, a w jego granicach muszą być zlokalizowane przynajmniej dwie uczelnie sklasyfikowane w najnowszym rankingu QS World University Rankings.

"Ranking QS Best Student Cities zbudowany został w oparciu o różnorodne wskaźniki pogrupowane w sześć kategorii: Rankingi uniwersyteckie (University Rankings), Różnorodność studentów (Student Mix), Atrakcyjność (Desirability), Aktywność pracodawców (Employer Activity), Przystępność cenowa (Affordability) oraz Perspektywa studentów (Student View)" - dodano.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro