Reklama

Przed nami prace na jednym ze skrzyżowań w centrum Poznania! Podano, kiedy największe utrudnienia dla kierowców

zdjęcie ilustracyjne | fot. Manfred Richter z Pixabay
zdjęcie ilustracyjne | fot. Manfred Richter z Pixabay

Konieczne będą zmiany w organizacji ruchu. Dlatego prace będą wykonywane w nocy.

Chodzi o skrzyżowaniu ulic Garbary, Kazimierza Wielkiego i Krakowskiej. Prace wykonane zostaną w ramach budowy nowej infrastruktury rowerowej w rejonie parku im. Tadeusza Mazowieckiego. Konieczne będą zmiany w organizacji ruchu, w czasie których realizowane będą roboty związane z kanalizacją deszczową.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Aby utrudnienia wynikające ze zmian były możliwie najmniej dotkliwe, prace prowadzone będą między godz. 22 a 6 rano. Planowane są na noc z 24 na 25 czerwca (z poniedziałku na wtorek) oraz z 25 na 26 (z wtorku na środę). Wykonawca będzie dążył do tego, by plan robót został zrealizowany w trakcie dwóch nocy, niemniej w razie potrzeby prace mogą być też prowadzone w nocy z 26 na 27 czerwca" - informują przedstawiciele PIM.

Jak przekazano, największe zmiany dla kierowców przewidziane są pierwszej nocy, tj. z 24 na 25 czerwca. "Na czas prac wyłączony z ruchu zostanie fragment jezdni ul. Kazimierza Wielkiego przy skrzyżowaniu z ul. Garbary i Krakowską. W efekcie nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Garbary w Kazimierza Wielkiego. Objazd wytyczony zostanie ulicami Garbary, Strzelecką, Królowej Jadwigi, Karmelicką i Krakowską. Kierowcy nadjeżdżający od ul. Królowej Jadwigi będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu służący do skrętu w prawo w ul. Kazimierza Wielkiego, lewy pas będzie zamknięty. Na odcinku ul. Krakowskiej także wyłączony zostanie jeden, lewy pas ruchu. Dostępny będzie prawy pas służący do jazdy na wprost do ul. Kazimierza Wielkiego oraz skrętu w prawo w stronę ul. Królowej Jadwigi. Ponadto wyłączone z ruchu zostanie przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym przez ul. Kazimierza Wielkiego" - poinformowano.

Z kolei w nocy z 25 na 26 czerwca prace prowadzone będą u zbiegu ul. Garbary i Kazimierza Wielkiego, od strony salonu samochodowego. Jak poinformowano, tej nocy nadjeżdżający od ul. Królowej Jadwigi będą mieli do dyspozycji lewy pas na prawoskręcie w ul. Kazimierza Wielkiego. Na ul. Krakowskiej będą dostępne oba pasy, ale tylko z lewego będzie można przejechać prosto w ul. Kazimierza Wielkiego. W dalszym ciągu niedostępne będzie przejście z przejazdem rowerowym przez ul. Kazimierza Wielkiego. Dodatkowo konieczne będzie także nieznaczne przesunięcie przystanku autobusowego przy ul. Kazimierza Wielkiego w stronę ul. Mostowej.

W obu przypadkach sygnalizacja świetlna zostanie przełączona w żółty tryb pulsacyjny.

"Na początku lipca wykonawca inwestycji przystąpi do prac polegających na przebudowie wyspy dzielącej jezdnie ul. Garbary między ul. Krakowską i Kazimierza Wielkiego a Strzelecką. O szczegółach będziemy informować" - dodają przedstawiciele PIM.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro