Reklama

Wielkie lotnicze show z problemami. "Zdajemy sobie sprawę z błędów, jakie popełniliśmy"

fot. Mikołaj Kam
fot. Mikołaj Kam

Pierwszego dnia plany pokrzyżowała pogoda.

Antidotum Airshow Leszno - to jedne z największych pokazów lotniczych w Polsce. Kolejna edycja leszczyńskich pokazów odbywała się w dniach 21-22 czerwca 2024 roku. Jak informowali organizatorzy, w tym roku padł "absolutny rekord". Sprzedano ponad 60 tysięcy biletów. Co oznacza, że każdego dnia na płycie lotniska gościło ponad 30 tysięcy pasjonatów lotnictwa. Na wydarzenie pociągiem w obie strony można było podróżować za darmo na podstawie ważnego biletu na pokazy ANTIDOTUM Airshow Leszno 2024. Wszystko wydawało się być zapięte na ostatni guzik, ale pierwszego dnia plany pokrzyżowała pogoda. Ulewny deszcz, burza i silny wiatr sprawiły, że pokazy trzeba było odwołać w trybie pilnym. Goście imprezy zostali poproszeni o wyjście, część z nich utknęła na całkowicie zalanym parkingu. Ze względu na tłum osób problemy z poruszaniem się miały też autobusy komunikacji miejskiej. "Wszystkie osoby, które doznały szkód, proszone są o kontakt na adres mailowy [email protected]. Prosimy o cierpliwość, po imprezie zajmiemy się każdym zgłoszeniem" - zapewniali organizatorzy.

Jak już informowaliśmy, prace porządkowe trwały z piątku na sobotę przez całą noc, tak by sobotnia impreza mogła się odbyć. Tak też się stało. Drugiego dnia wszystkie pokazy zostały zrealizowane. Po nich w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie organizatorów, podsumowujące całą sytuację. Oto jego pełna treść:

"To był emocjonalny roller coaster. Przez ostatnie 12 miesięcy ciężko pracowaliśmy, aby przygotować dla Was możliwie jak najpiękniejszy weekend.

Nie tak miał wyglądać pierwszy dzień ANTIDOTUM. Natura storpedowała nasze ambitne plany na wieczór. Byliśmy przybici. Zdajemy sobie sprawę z błędów, jakie popełniliśmy. Przepraszamy Was za nie. Wyciągamy wnioski, chcemy, żebyście czuli się u nas i bawili jak najlepiej. Żeby Leszno było dla Was faktycznym ANTIDOTUM na troski i odskocznią od codzienności.

Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby drugi dzień pokazów się odbył i żeby był niezapomniany. Mamy nadzieję, że taki był. Ze wzruszeniem oglądaliśmy Wasze uśmiechy dziś na lotnisku. Takie ANTIDOTUM znamy i tylko takie chcemy oglądać. To były te emocje, które kochamy Wam dawać.

Dziękujemy, że jesteście. Że nie skreśliliście nas po pierwszym dniu. Że daliście nam szansę pokazać, nad czym przez rok pracowaliśmy. Organizujemy ANTIDOTUM dla Was. Bez Was nie byłoby nas. To wszystko tylko i wyłącznie dla Was.

Dziękujemy pilotom, załogom, technikom i zespołom za determinację, pasję i profesjonalizm. To Wy jesteście głównymi bohaterami tego spektaklu. Dziękujemy wolontariuszom, służbom i każdemu zaangażowanemu w przygotowanie tego weekendu. Żadne słowa nie wyrażą naszej wdzięczności. Po prostu dziękujemy z całego serca.

Wracajcie szczęśliwie i bezpiecznie do domów. To był zaszczyt gościć każdą i każdego z Was na naszym lotnisku. Mamy nadzieję do zobaczenia".
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro