Reklama

Duża impreza trwa na Cytadeli. Niebawem rozpoczną się koncerty gwiazd

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Wstęp jest darmowy.

Sorry Boys, Karaś/Rogucki, LemON oraz Fisz Emade Tworzywo to muzyczne gwiazdy tegorocznego Pikniku na FEST! organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W tym roku motywem przewodnim wydarzeń jest 20-letnia obecność Polski, a tym samym Wielkopolski w Unii Europejskiej. Wstęp jest wolny.

"Nasze 20-lecie w europejskiej rodzinie to dobry moment, żeby przypomnieć i pokazać, jak fundusze unijne wpłynęły na działania samorządu, rozwój regionu i poprawę warunków życia Wielkopolanek i Wielkopolan. - Bądźmy razem na Pikniku na FEST!, by w radosnej atmosferze uczcić fakt, że dziś jesteśmy jednym z najlepiej rozwijających się regionów Polski!" - zapraszał na drugie Święto Wielkopolski Marszałek Marek Woźniak.

Sercem festynu jest Miasteczko Samorządowe. To tutaj na uczestniczki i uczestników czekać będą piknikowe atrakcje. Tutaj też będzie się można dowiedzieć, czym zajmują się departamenty i biura Urzędu Marszałkowskiego, także nasze instytucje i jednostki. W miasteczku działać będzie Strefa Europejska. Tu będzie można m.in. poznać programy unijne oraz inwestycje, jakie powstały w Wielkopolsce ze środków pochodzących z UE. Będzie można sprawdzić podczas konkursów i gier planszowych. Na piknikach będzie można się też przebadać. W trakcie obu wydarzeń będzie można m.in.: skorzystać z konsultacji ze specjalistami, badań RTG, USG, wzroku, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi oraz odwiedzić mammobus i onkobus, a także dowiedzieć się więcej o skutkach uzależnień, biorąc udział w wyścigach w alkogoglach i narkogoglach.

Na odwiedzających czeka szeroka oferta warsztatów. Szczególnie dużo atrakcji przygotowano głównie dla najmłodszych. Nie brakuje gier i zabaw. Są dmuchańce, bańki mydlane, tor skimboardowy, warsztaty plastyczne, teatralne, sportowe, liczenie motyli oraz malowanie twarzy. I doświadczeni animatorzy.

"Około 17:30 na scenie pojawią się pierwsze muzyczne gwiazdy. Przed finałowym koncertem - zaprosimy wszystkich do wspólnej fotografii wykonanej z drona"- informowała Anna Parzyńska - Paschke, rzeczniczka marszałka. Jak przekazano o godzinie 17:20 będzie to Sorry Boys, o 18.25 - Karaś/Rogucki o 19.30 - LemON oraz o godzinie 21:00 - Fisz Emade Tworzywo.

"Wszyscy Wielkopolanie są zaproszeni na Piknik na Fest - drugie święto Wielkopolski. Ci, którzy dotrą w sobotę 22 czerwca br. do stolicy województwa pociągami regionalnymi, podczas pikniku na Cytadeli uzyskają poświadczenie na BEZPŁATNY powrót pociągami Kolei Wielkopolskich i Polregio. Wystarczy zgłosić się z biletem na stoiska naszych przewoźników a po godz. 17.00 do namiotu centralnego" - dodała.

Podobny piknik zaplanowano 29 czerwca w Kaliszu.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
23.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro