Reklama

Mieszkańcy protestują. Nie chcą likwidacji pasażu handlowego na Opieńskiego

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Przypominamy. Trwają konsultacje społeczne dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w północnej części Osiedla Batorego.

Dyskusje na ten temat prowadzone są od lat. Właśnie trwa I etap konsultacji społecznych. Na początku czerwca odbyło się zdalne spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie. "Mieszkańcy widać, że są przejęci tą sytuacją. Rozmowy były głównie na temat tego, w jaki sposób ten projekt powinien być przygotowany, czego mieszkańcy oczekują, że nie chcą tam jakiejś intensywnej zabudowy" - mówił krótko po spotkaniu dziennikarzom Radia Poznań rzecznik prasowy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu Łukasz Olędzki.

Od początku wskazywano, że najwięcej emocji budzi teren przy ulicy Opieńskiego, gdzie znajduje się pasaż handlowy. Jak wskazano, w planach jest gęsta zabudowa mieszkaniowa.

Jak informuje Radio Poznań dziś sprawy w swoje ręce wzięli mieszkańcy. Na os. Bolesława Chrobrego protestują przeciwko likwidacji pasażu przy ulicy Opieńskiego. Zdaniem lokatorów wspólnoty spotkanie online z planistami nie było wystarczające, bo nie wszyscy mają dostęp do internetu. "Chcemy uświadomić mieszkańcom, że są w stanie przeciwstawić się tym wariackim pomysłom" - mówią cytowani przez rozgłośnię mieszkańcy.

Jak wskazano, jeszcze dziś będzie można składać podpisy pod protestem między godziną 19.00, a 20.30 na placu centralnym przy bloku numer 14.

Przypomnijmy. Wnioski dotyczące projektu planu można przesyłać do 28 czerwca poprzez:
- pocztę elektroniczną na adres: [email protected]
- pocztę tradycyjną na adres: Miejska Pracownia Urbanistyczna w Poznaniu, ul. Za Bramką 1, 61-842

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
23.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro