Reklama
Reklama

W Poznaniu powstaje nowa szkoła. Widać już coraz więcej

fot. PIM
fot. PIM

Po zakończeniu zajęć z budynku będą korzystać mieszkańcy.

Harmonogram zakłada, że powstająca szkoła w rejonie ulic Fieldorfa, Rostworowskiego i Karskiego na Strzeszynie będzie gotowa na rok szkolny 2025/2026. "Zakończyły się prace konstrukcyjne we wszystkich trzech skrzydłach dydaktycznych z salami lekcyjnymi, ostatnie kondygnacje zostały pokryte stropem i w kolejnych krokach zostaną wykonane pokrycia dachowe. Wykonawca przystąpił do montażu pierwszych okien i rozpoczął układanie tynków wewnętrznych. Powstają także instalacje elektryczne. Równolegle trwają jeszcze prace murarskie i związane ze stropem w części centralnej, łączącej skrzydła" - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W budynku przewidziano miejsce na 32 oddziały szkolne oraz 8 przedszkolnych. "Wznoszony jest planie litery Y i w ten sposób projektanci naturalnie wydzielili strefy dla dzieci młodszych, starszych i najstarszych. Część środkowa będzie holem głównym, planowane są tam także: sala gimnastyczna z szatniami, stołówka z zapleczem kuchennym, biblioteka, świetlica oraz pomieszczenia administracyjne. W lewym skrzydle gmachu powstaje przedszkole z odrębnym wejściem, a w prawym i na dole - sale lekcyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej (podział na klasy 1-3 i 4-8). W ten sposób w trzech różnych skrzydłach wydzielone zostaną osobne strefy dla uczniów w podobnym wieku, które spotkają się w budowanej jeszcze centralnej części wspólnej, gdzie będzie miejsce na integrację" - informują przedstawiciele PIM.

Przy nowym budynku planowane są boiska sportowe, a także dwa place zabaw - osobne dla dzieci szkolnych i przedszkolnych. Jak przekazano, sala gimnastyczna oraz boiska zewnętrzne będą dostępne dla mieszkańców po zakończeniu zajęć lekcyjnych. W budynku powstanie także filia Biblioteki Raczyńskich, będąca niezależną placówką.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro