Reklama
Reklama

W Poznaniu mamy nowy park. Na ten projekt zagłosowało ponad 1200 osób

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Park kieszonkowy powstał u zbiegu ul. Kassyusza i Galla Anonima.

Jest to realizacja zwycięskiego projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego "Cała wuchta zieleni dla Jeżyc!". Zagłosowało na niego ponad 1200 osób.

"Zgodnie z projektem odbrukowana została część nawierzchni w rejonie styku ulic Kassyusza i Galla Anonima. Dzięki temu na powierzchni około 500 metrów kwadratowych posadzonych zostało 21 drzew m.in.: ambrowce, lipy, klony i platany. Do tego wiele kwitnących krzewów i bylin -dobranych gatunkowo w taki sposób by przez jak największą część roku mogli je podziwiać mieszkańcy, czy też przechodnie
" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

W centralnym punkcie parku kieszonkowego wybudowany został plac z ławkami. Tak by można było wypocząć wśród zieleni. Zachowane zostało przejście dla pieszych, przy którym zamontowane są maty fakturowe dla osób niewidomych i niedowidzących.

"Jako Miasto sukcesywnie od wielu lat prowadzimy działania związane z zazielenianiem ulic, a także odbrukowywaniem przestrzeni pod zieleń. Przestrzeni, która nie jest na co dzień wykorzystywana przez użytkowników ruchu lub nie pełni innych funkcji" - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. "Powstały niedawno park kieszonkowy u zbiegu ulic Galla Anonima i Kassyusza jest także kolejnym przykładem naszej współpracy z lokalną społecznością przy takich zadaniach, w tym przypadku z Jeżyc, która wyszła z propozycją takiego działania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Będziemy takie działania kontynuować w różnych częściach Poznania" - podsumowuje i zapowiada Mariusz Wiśniewski.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 670 tys. złotych. Ponad 300 tys. zł pochodzi ze środków PBO.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro