Reklama
Reklama

Ze względu na pogodę popularny piknik odbędzie się dziś w innej lokalizacji!

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

Będzie okazja do zabawy, ale też bezpłatnych badań.

Mowa o kolejnym pikniku "Poznań w formie". Pierwotnie wydarzenie miało się odbyć w parku na os. Zwycięstwa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12, w godz. od 11:00 do 16:00. Ze względu na pogodę organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie do pawilonu 3 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Jak zwykle Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta razem z partnerami przygotował bezpłatne badania i konsultacje lekarskie dla wszystkich, którzy wezmą udział w pikniku. Będzie można między innymi zmierzyć skład ciała przy użyciu specjalnego analizatora, zmierzyć poziom cukru i ciśnienie. Będzie też można sprawdzić słuch za pomocą audiometrii tonalnej oraz wykonać przesiewowe badania wzroku. Fundacja Akceptacja i Poznańskie Towarzystwo "Amazonki" zaproszą m.in. na badania EKG i profilaktykę nowotworów piersi, a Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka - na badania dermatoskopem.

"Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Klub" Filia Winogrady przeprowadzi konsultacje psychologiczne i pedagogiczne oraz animacje dla dzieci. Na stoisku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu będzie można dowiedzieć się, jak zadbać o zdrowie oraz jak właściwie usunąć kleszcza" - informują miejscy urzędnicy.

"Poznańscy policjanci zaproponują najmłodszym quizy, kolorowanki, koło fortuny, Aparat Piórkowskiego (czyli zaawansowane narzędzie do oceny koordynacji wzrokowo-ruchowej), a także alkogogle czy narkogogle. Grupa Ratownictwa PCK nauczy, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy" - dodają.

Podczas pikniku nie zabraknie praktycznych informacji związanych z przyrodą i ekologią. Będzie też strefa animacji, kultury i sportu
Zakończenie pikniku planowane jest na godzinę 16:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro