Reklama

Budują nowe drogi rowerowe w centrum, będą utrudnienia dla kierowców

fot. PIM
fot. PIM

Prace mają się odbywać nocami.

Chodzi o drogi rowerowe, które powstają w rejonie parku imienia Tadeusza Mazowieckiego, a więc przy skrzyżowaniu ulic Garbary, Kazimierza Wielkiego i Krakowskiej. I to właśnie na tym skrzyżowaniu kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

- Aby utrudnienia wynikające ze zmian były możliwie najmniej dotkliwe, prace prowadzone będą między godz. 22 a 6 rano - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. - Planowane są na noc z 24 na 25 czerwca (z poniedziałku na wtorek) oraz z 25 na 26 (z wtorku na środę). Wykonawca będzie dążył do tego, by plan robót został zrealizowany w trakcie dwóch nocy, niemniej w razie potrzeby prace mogą być też prowadzone w nocy z 26 na 27 czerwca - dodają.

Z największymi zmianami trzeba się liczyć w trakcie nocy z 24 na 25 czerwca. Wówczas wyłączony z ruchu zostanie fragment jezdni ulicy Kazimierza Wielkiego przy skrzyżowaniu. - W efekcie nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Garbary w Kazimierza Wielkiego. Objazd wytyczony zostanie ulicami Garbary, Strzelecką, Królowej Jadwigi, Karmelicką i Krakowską. Kierowcy nadjeżdżający od ul. Królowej Jadwigi będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu służący do skrętu w prawo w ul. Kazimierza Wielkiego, lewy pas będzie zamknięty. Na odcinku ul. Krakowskiej także wyłączony zostanie jeden, lewy pas ruchu. Dostępny będzie prawy pas służący do jazdy na wprost do ul. Kazimierza Wielkiego oraz skrętu w prawo w stronę ul. Królowej Jadwigi. Ponadto wyłączone z ruchu zostanie przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym przez ul. Kazimierza Wielkiego.

Kolejnej nocy prace przeniosą się na zbieg ulic Garbary i Kazimierza Wielkiego, przy salonie samochodowym. - Tej nocy nadjeżdżający od ul. Królowej Jadwigi będą mieli do dyspozycji lewy pas na prawoskręcie w ul. Kazimierza Wielkiego. Na ul. Krakowskiej będą dostępne oba pasy, ale tylko z lewego będzie można przejechać prosto w ul. Kazimierza Wielkiego. W dalszym ciągu niedostępne będzie przejście z przejazdem rowerowym przez ul. Kazimierza Wielkiego. Dodatkowo konieczne będzie także nieznaczne przesunięcie przystanku autobusowego przy ul. Kazimierza Wielkiego w stronę ul. Mostowej.

W trakcie prowadzonych prac sygnalizacja świetlna będzie w trybie pulsacyjnym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro