Reklama

Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na A2 pod Poznaniem!

fot. Autostrada Wielkopolska
fot. Autostrada Wielkopolska

W związku z poszerzaniem trasy o trzeci pas.

Choć przygotowania do tej inwestycji już się rozpoczęły, właściwe prace budowlane ruszą w poniedziałek, 24 czerwca. Zmian należy się spodziewać w rejonie węzła Poznań Krzesiny.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Ruch pojazdów zostanie poprowadzony następujący sposób:
Kierowcy jadący w kierunku na Świecko ciągiem głównym autostrady (z kierunku Warszawy) będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu - pas wolny oraz pas szybki jezdni północnej. Zostaną wyłączone z ruchu dwa istniejące pasy ruchu, co spowoduje, że kierowcy wjeżdżający na autostradę od strony Poznania i Kórnika będą musieli zachować szczególną ostrożność na drodze zbiorczo-rozprowadzającej węzła oraz włączeniu w ciąg główny autostrady
Kierowcy jadący w kierunku na Warszawę będą poruszać się pasem szybkim oraz pasem wolnym jezdni południowej. Wyłączone z ruchu zostaną pas awaryjny oraz jeden z dwóch pasów zjazdowych w kierunku węzła Poznań Krzesiny - podaje Autostrada Wielkopolska.

W miejscu prowadzenia robót wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości - należy więc zwracać uwagę na znaki. Utrudnienia będą tu występować przez około 2 miesiące, wiele jednak zależy od pogody. - Nadal obowiązuje zmiana organizacji ruchu pomiędzy Miejscami Obsługi Podróżnych Krzyżowniki i Tulce oraz węzłem Poznań Wschód (176-180 km A2), wprowadzona 17 czerwca br. Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, że po rozwidleniu na wysokości MOPu Krzyżowniki przejazd lewym pasem ruchu uniemożliwia zjazd w kierunku Bydgoszczy. Przypominamy, że zawracanie, cofanie na autostradzie jest zabronione i może prowadzić do skrajnie niebezpiecznych sytuacji - dodaje.

Przypomnijmy, że poszerzony o trzeci pas zostanie odcinek A2 pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro