Reklama

Sprawdzają czy kierowcy pojazdów "na aplikację" mają stosowne dokumenty. Posypały się mandaty

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Obcokrajowcy świadczący taką usługę muszą mieć polskie prawo jazdy.

17 czerwca w życie weszły zmiany, na podstawie których każdy kierowca świadczący usługi przewozu osób musi posiadać polskie prawo jazdy. Jeśli się go nie ma, trzeba wymienić zagraniczny dokument na polski. Zmiana spowodowała w ostatnim czasie gigantyczne kolejki w Urzędzie Miasta, o czym informowaliśmy na epoznan.pl.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zmiany obowiązują od poniedziałku i tym samym inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego rozpoczęli kontrole wśród kierowców. Pojawili się m.in. przy Poznaniu Głównym. Za brak stosownego dokumentu grozi mandat w wysokości 2000 złotych.

Kontrole zaczęły się w czwartek. Tylko jednego dnia przeprowadzono ich ponad 40. - W 4 przypadkach stwierdzono brak polskiego prawa jazdy u kierowców spoza Polski, którzy zostali ukarani mandatami karnymi w łącznej kwocie 8 000 zł. Dodatkowo jeden kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 50 zł z przepisów PRD oraz zatrzymano 1 dowód rejestracyjny od pojazdu. Zostaną wszczęte 4 postępowania administracyjne - podaje WITD w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro