Reklama

Przebudowali perony, będzie parking dla pasażerów

Stacja jeszcze przed remontem | fot. Google Street View
Stacja jeszcze przed remontem | fot. Google Street View

Na trasie Września - Jarocin.

Jak informuje PKP PLK, kolejarze podpisali umowę z samorządem w sprawie przyszłego zarządzania parkingiem, który ma powstać przy stacji Orzechowo w powiecie wrzesińskim. - Pasażerowie w Orzechowie, między Jarocinem a Wrześnią, będą mogli bezpieczniej i wygodniej przesiąść się z samochodów do pociągów. W okolicy ul. Średzkiej dla kierowców przygotowanych będzie 8 miejsc postojowych, w tym 1 dla osób mających trudności z poruszaniem się oraz 1 dla pojazdów elektrycznych. Na utwardzonym terenie zostanie zamontowane jasne, ekologiczne oświetlenie LED. Zapewni to możliwość komfortowego i bezpiecznego korzystania z miejsc postojowych - informuje PKP Polskie Linie Kolejowe.

Umowa z wykonawcą prac ma być podpisana we wrześniu, a budowa ma się rozpocząć w 2025 roku. Parking ma być gotowy na koniec przyszłego roku. - Wybudowanym obiektem będzie zarządzać samorząd, odpowiedzialny również za jego utrzymanie.

Perony w Orzechowie doczekały się modernizacji w ostatnich latach. Pasażerowie mają tu dostęp do wyższych peronów, z których łatwiej jest wsiadać do pociągów. Ustawiono tam także małą infrastrukturę, zamontowano oświetlenie. Całość kosztowała prawie 4 mln złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro