Reklama

Miało jej nie być, ale jednak się odbędzie. Parada Sobótkowa w piątek na Warcie!

fot. Ewelina Jaśkowiak
fot. Ewelina Jaśkowiak

Będzie się działo na rzece.

Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy o nagłym odwołaniu Parady Sobótkowej przez miasto, co mocno zaskoczyło i rozczarowało inicjatorkę tego wydarzenia, Katarzynę Walę. Po interwencjach okazało się, że imprezę uda się jednak zorganizować przy pomocy m.in. Estrady Poznańskiej.

Parada Sobótkowa odbędzie się w piątek wieczorem. - Na Warcie zadzieje się się magia. Dwadzieścia poznańskich osiedli pojawi się na rzece, w jednym miejscu, o jednej porze. Społecznicy, radni, aktywiści, animatorzy, wodniacy. To poznańskie czary w jedyną taką Noc. Zapowiada się wyjątkowy korowód - informują organizatorzy. - Statek Bajka, jedenaście tratew z Instalacjami, jedenaście osiedlowych Wianków, 20 reprezantacji osiedlowych na tratwach i kajakach: Umultowo, Ostrów Tumski - Śródka - Zawady - Komandoria, Starołęka- Minikowo, Osiedle Głuszyna, Zielony Dębiec, Rataje, Główna, Wola, Jeżyce, Stare Winogrady, Piątkowo, Stare Miasto, Grunwald Południe, Górczyn, Krzyżowniki-Smochowice, Świerczewo, Antoninek -Zieliniec-Kobylepole Strzeszyn, św. Łazarz, Ławica. Nie zabraknie także wyjątkowych gości: na Warcie pojawią się poznańskie SMOKI czyli smocza łódź Marek Łbik Dragon Team, Nasz Sportowy Fyrtel z SUPami i miłośnikami wodnych przygód - dodają.

Wydarzenie rozpocznie się o 19.00 na Plaży Rataje. Tu wśród atrakcji są m.in. koncert IA DA VARDI, wyplatanie wianków, prezentacje osiedlowe, puszczanie wianków na wodę, a także rytuał przejścia i oczywiście otwarcie parady. Parada ma wystartować około 20.00. O 21.00 w Starym Porcie zaplanowano koncert zespołu Noiseband i potańcówkę. O 21.30 ogłoszone zostaną wyniki konkursu na instalację i wianek. O 22.00 planowane są finałowe atrakcje - pokaz Teatru Ognia NAM oraz TARA spektakl Indigo. Te wydarzenia mają się odbyć na nadbrzeżu rzeki i moście Rocha.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro