Reklama

Przed nami gorący piątek, który zakończy się burzami. Może być bardzo niebezpiecznie!

fot. Adam Słociński
fot. Adam Słociński

Są ostrzeżenia, nawet trzeciego stopnia.

Już w czwartek informowaliśmy, że na zachodnich i południowych krańcach Wielkopolski w piątek będzie upalnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałem informując, że temperatura wzrośnie tam do 32 stopni.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jeszcze w czwartek prognoza IMGW dla Poznania zakładała, że w mieście będzie mniej niż 30 stopni. Sytuacja jednak się zmieniła i z aktualnej prognozy wynika, że i u nas może być upalnie. Ostrzeżenia przed upałem jednak nie wydano.

Ale dla całego regionu wydano nowe ostrzeżenia - przed burzami. W przypadku czterech powiatów (kępiński, ostrzeszowski, ostrowski i krotoszyński) jest to ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 6 cm - podaje IMGW. Tu ostrzeżenie będzie obowiązywać od 16.00 w piątek do 8.00 w sobotę.

Dla pozostałej części Wielkopolski, w tym dla Poznania, wydano ostrzeżenie przed burzą drugiego stopnia. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 4 cm - czytamy. Tu ostrzeżenie będzie aktualne od 19.00 w piątek do 8.00 w sobotę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro