Reklama

W jednej z poznańskich "Biedronek" zmarnowała się żywność? "Padły szafy chłodnicze"

fot. Małgorzata P./Nieformalna Grupa Wildecka/Facebook.
fot. Małgorzata P./Nieformalna Grupa Wildecka/Facebook.

O zdarzeniu napisała w social mediach mieszkanka Wildy.

Umieścił w środę zdjęcie chłodziarek, na których wisiały karteczki informacyjne.

Przykry widok w "Biedronce" na Wierzbięcicach, padły szafy chłodnicze, wszystkie, przez brak zasilania od co najmniej rana, a może od nocy. Od masła do serów i dalej do pierogów. Wszystko na śmietnik, bo nieprzeterminowane, ale wadliwie przechowywane i nie mogą wydać potrzebującym - napisała na sąsiedzkiej grupie.

Bardzo dużo osób zainteresowało się żywnością, niektórzy pytali nawet kiedy jedzenie znajdzie się w śmietnikach, ponieważ chcieli sobie coś wziąć z nadzieją, że nie wszystko uległo zepsuciu.

Jest to przykry widok, ale pomyślcie o odpowiedzialności jeżeli grupa osób, której przekazano by takie jedzenie zatrułaby się na przykład salmonellą - słusznie zwrócił uwagę jeden z mieszkańców Poznania.

Niedawno była taka sama sytuacja, obsłucha pilnowała szafek chłodniczych, żeby nikt nie brał stamtąd produktów - zauważyła Internautka.

Na stronie gov.pl specjaliści przypominają, że żywność w zamrażarkach i lodówkach może być niebezpieczna już po 2 godzinach braku dostawy prądu. Podczas braku prądu nie należy otwierać drzwiczek zamrażarki i lodówki. Po przerwie w dostawie prądu zamrażarkę powinno się dokładnie wyczyścić przed włożeniem nowej żywności. Dodatkowo powinno się poczekać, aż komora w zamrażarce wychłodzi się, wtedy można włożyć nową żywność. Każdy, kto ma wątpliwości, co do żywności może skontaktować się z przedstawicielami Programy Ochrony Żywności Wydziału Zdrowia Publicznego dzwoniąc na numer (860) 509-7297.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro