Reklama

"Patologiczne schadzki" pod balkonami kamienicy w centrum Poznania. Przynieśli kanapę i ławki, "od rana do nocy libacje"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Przy Zielonej 2.

Z prośbą o interwencję zwrócił się do nas mieszkaniec budynku. - Od paru tygodni, pod balkonami przy ulicy Zielonej 2 (od strony parku Chopina), mają miejsce patologiczne schadzki zaburzające spokój mieszkańców. Grupa osób, z niższej warstwy społecznej, przyniosła sobie ławki do siedzenia, kanapę. Spot mają świetny, ponieważ za krzakami ich nie widać. Codziennie, od rana do nocy, mają tam miejsca libacje, naruszenia ciszy nocnej, wandalizm i bójki. W kamienicy mieszkają głównie starsze osoby - wyjaśnia. - Problem został zgłoszony administracji z prośbą, by wywieźli te meble czy zamontowali kamery - brak reakcji. Były telefony na straż miejską, po odebraniu zgłoszenia, żaden patrol się nigdy nie pojawił, a wystarczy, że raz by się pokazali czy częściej patrolowali ten obszar - dodaje.

Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej potwierdza, że w ostatnim czasie do SM wpłynęły 2 zgłoszenia z tego adresu dotyczące osób pijących alkohol. - Podczas interwencji strażników rejonowych akurat nie zastano tam nikogo. Okazało się, że problem polegał na dojściu do tego miejsca - nie od ul. Zielonej, ale od strony ul. Podgórnej - tłumaczy. - Nasze działania nie ograniczyły się tylko do czynności kontrolnych. W tego rodzaju sprawach sama interwencja wobec uczestników takich "biesiad" prawdopodobnie nie rozwiąże problemu mieszkańców. Strażnik skontaktował się z administratorem budynku i uzgodnił z nim termin uporządkowania miejsca do dnia 21 czerwca. Warto też dodać, że administrator widząc narastający problem wystąpił z propozycją ogrodzenia tego terenu, ale jak przyznał, nie otrzymał na to zgody. Kolejnym krokiem będzie nakłonienie administratora sąsiedniego terenu do zlecenia korekty wybujałej zieleni. Zmniejszenie wysokości krzewów również może poprawić sytuację, gdyż spowoduje zmniejszenie anonimowości osób tam przebywających - dodaje.

Okazuje się jednak, że nie jest to jednostkowy przypadek w tym rejonie. - Przy ul. Zielonej są Zielone Ogrody Zakrzewskiego, miejsce licznych interwencji strażników Referatu Interwencyjno - Drogowego. Spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym, zażywanie środków odurzających, bójki czy osoby w stanie upojenia alkoholowego, to niemal codzienność tego miejsca. Od początku kwietnia strażnicy interweniowali tam blisko 80 razy - zaznacza.

Adres, który zgłosił nam Czytelnik został wpisany do stałych adresów, pod jakimi pojawiają się mundurowi. - We wtorek popołudniu i w porze nocnej strażnicy byli tam trzykrotnie. Nikogo nie zastali. Kontrole będą kontynuowane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
27.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro