Reklama
Reklama

Kolejna inwestycja zakończona. W Poznaniu mamy nowy skwer i przystanek

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

To efekt współpracy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Zarządu Transportu Miejskiego i Zarządu Dróg Miejskich oraz lokalnego samorządu (Rada Osiedla Wilda).

Nie tylko przystanek autobusowy, ale także nowy skwer powstał przy zbiegu ulic Roboczej i Umińskiego na Wildzie.

"Założeniem było wybudowanie nowego przystanku autobusowego, do którego wygodnie można dojść oraz łatwo z niego korzystać - szczególnie osoby z małymi dziećmi, czy też dysfunkcjami ruchu. W trakcie planowania inwestycji postanowiono, że na pracach mogą skorzystać nie tylko oczekujący na autobus, ale także przechodnie i okoliczni mieszkańcy" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Dlatego oprócz wyniesionej platformy, wiaty oraz dojść zdecydowano, że wykonany będzie także skwer u zbiegu ulic Roboczej i Umińskiego (zamiast istniejącej wcześniej wyspy pośrodku jezdni)" - dodaje.

W centralnej części skweru znajduje się plac z ławkami. Pojawiła się też zieleń - platany wschodnie oraz krzewy, byliny i trawy ozdobne oraz rośliny cebulowe. "Dobrano gatunki kwitnące i o ciekawym pokroju, aby rabata przez jak najdłuższą część roku była atrakcyjna. Jako, że rośliny są niedawno posadzone, to w pełni będzie można je podziwiać dopiero za kilka miesięcy. Zagospodarowany zielenią został również teren sąsiadujący z budynkiem przy ul. Roboczej 43, u zbiegu z ul. Umińskiego" - dodaje rzeczniczka.

Wszystkie prace - związane z budową przystanku, skweru i nasadzeniami kosztowały ponad 1,3 miliona złotych. Jak przekazano, przy sprzyjającej pogodzie przeprowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe (na części przeznaczonej do ruchu pieszego).


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro