Reklama

Klub z poznańskiego Starego Miasta nie miał koncesji, a sprzedawał alkohol. Zabezpieczono 600 butelek

fot. IAS Poznań
fot. IAS Poznań

Interweniowali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i policjanci.

Funkcjonariusze pojawili się w klubie 16 czerwca nad ranem. - Powodem działań było podejrzenie, że mimo braku koncesji, była w nim prowadzona sprzedaż alkoholu - informuje KAS. - Jak ustalono, w lokalu znajdowały się znaczne ilości różnego rodzaju alkoholi. W trakcie przeszukania funkcjonariusze potwierdzili jego sprzedaż bez wymaganych zezwoleń, a także sprzedaż alkoholu i biletów wstępu z pominięciem kasy fiskalnej - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zabezpieczono 600 butelek alkoholi wysokoprocentowych, a także piwa. Właściciel klubu i dwóch jego pracowników dostali mandaty na łącznie 16 tysięcy złotych m.in. za brak nadzoru nad pracownikami oraz sprzedaż z pominięciem kasy fiskalnej.

Właściciel klubu stanie przed sądem. Grozi mu kara grzywny, zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie sprzedaży alkoholu i przepadek zabezpieczonego towaru.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro