Reklama

Supersamochody wracają do Poznania, impreza znowu otwarta dla wszystkich! Jedno z aut będzie próbowało bić rekord Toru Poznań

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

20. edycja Gran Turismo Polonia zacznie się w poniedziałek w Gdańsku, a w czwartek uczestnicy dotrą do Poznania, gdzie spędzą 3 noce.

Wiadomo już, że w tegorocznej edycji wydarzenia udział weźmie około 70 superaut. - Największą reprezentację stanowią specjaliści od jazdy torowej czyli topowe modele marki Porsche. Jak zwykle pojawi się także godna reprezentacja włoskich marek ze stajni Ferrari (m.in. SF90 Spider, F12, F8 Spider czy 296GTS) i Lamborghini (m.in. Huracan STO, Huracan Tecnica, Aventador Roadster) na czele - wymieniają organizatorzy. - Poza tym na liście widnieją znacznie bardziej egzotyczne modele, które szczególnie rozpalają emocje kibiców, w tym Zyrus LP1020 Stimolante. Ten wyjątkowy egzemplarz zbudowany na bazie Lamborghini Hiracan EVO to jedyny taki samochód na świecie. Twórcy projektu właśnie od Toru Poznań rozpoczynają tournee po Europie, podczas którego mają zamiar zdobyć najlepsze czasy okrążeń autem legalnym w ruchu drogowym w całej Europie. Próby pobicia rekordu Toru Poznań zaplanowano w sobotę na godzinę 13:00 i 15:00 - dodają.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W tym roku miłośnicy szybkich aut będą mogli je zobaczyć z bliska, w ruchu, podczas przejazdów na Torze Poznań. Dzień otwarty dla publiczności zaplanowano na sobotę. Wstęp będzie bezpłatny, a bramy toru będą otwarte od 10.00 do 16.00.

Uczestnicy imprezy wyruszą z Gdańska w poniedziałek, 24 czerwca. Stąd przejadą po polskim wybrzeżu. Pojawią się m.in. w Łebie i Koszalinie. W czwartek, 27 czerwca, wieczorem dojadą do Poznania, gdzie będą spać w City Parku. W niedzielę, po dwóch dniach jazd na Torze Poznań, rozjadą się do domów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro