Reklama

To już pewne. Warta Poznań nie będzie grać przy Bułgarskiej

fot. Łukasz Kędziora
fot. Łukasz Kędziora

Los klubu wciąż nie jest znany.

Jak informowaliśmy już na epoznan.pl, w ostatnim czasie głośno było o problemach Warty Poznań związanych z boiskiem, na jakim będą grać w nowym sezonie. Klub wyjaśnił, że jeśli nie będzie mógł rozgrywać spotkać na Enea Stadionie, prawdopodobnie nie rozpocznie rozgrywek w I Lidze, do której spadł.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Głos w sprawie zawirowań związanych z boiskiem dla Zielonych zabierali m.in. przedstawiciele Lecha Poznań, a także spółki Stadion Poznań. Spółka zarządzająca stadionie zaznaczała, że Warta ma czas na przygotowywanie kolejnych doniesień dla mediów, ale nie ma czasu na rozmowy z operatorem obiektu z ulicy Bułgarskiej.

W środę Radio Poznań rozmawiało z prezesem spółki Stadion Poznań - Rafałem Wrzeszczem. Ten przyznał, że Warta Poznań na pewno nie będzie grać w kolejnym sezonie na Enea Stadionie. Warta zakończyła negocjacje. - Z mojego punktu widzenia te rozmowy zakończyły się dużo wcześniej, w związku z tym, że nie było żadnego kontaktu ze strony Warty. Trudno rozmawiać o grze Warty, jeżeli druga strona nie jest zainteresowana choćby treścią umów - tłumaczył w rozmowie z rozgłośnią Wrzeszcz.

Radio Poznań nieoficjalnie ustaliło, że Zieloni chcieliby zacząć sezon w I Lidze w Grodzisku Wielkopolskim, a później przenieść się na swój obiekt przy Drodze Dębińskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro