Reklama

55-letni obcokrajowiec odpowie za przęstepstwo seksualne popełnione na nastolatce 2 lata temu

fot. Policja
fot. Policja

Ustalanie sprawcy trochę trwało, ale zakończyło się sukcesem.

Nocą w sierpniu 2022 roku policjantów ze Złotowa poinformowano, że nieznany mężczyzna grożąc niebezpiecznym narzędziem popełnił przęstepstwo seksualne na nastolatce, a następnie uciekł.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Miejsce zdarzenia zostało poddane szczegółowym oględzinom. W trakcie tej czynności policjanci ujawnili materiał genetyczny i zabezpieczyli go wraz z podłożem. Mieli nadzieję, że wyodrębniony z niego profil DNA pomoże w zidentyfikowaniu sprawcy przestępstwa - wyjaśnia Damian Pachuc ze złotowskiej Policji.

Zbieranie dowodów i analizowanie informacji w tej sprawie trwało wiele miesięcy. Aż do przełomu na początku bieżącego roku. - Funkcjonariusze wytypowali 55-letniego mężczyznę, obcokrajowca, który feralnej nocy przebywał w pobliżu miejsca zdarzenia, dokąd przyjechał z sąsiedniego województwa. Policjanci ustalili, że wytypowany obywatel Ukrainy przebywa obecnie w areszcie śledczym w województwie pomorskim, w związku z podejrzeniem popełnienia innego przestępstwa o charakterze seksualnym - dodaje.

Zabezpieczony w 2022 roku materiał genetyczny, z którego wyodrębniono DNA sprawcy okazał się być kluczowym dowodem. - Przeprowadzona przez biegłych ekspertyza jednoznacznie potwierdziła, że złotowscy mundurowi trafnie wytypowali 55-latka. Na początku czerwca br. mężczyzna usłyszał kolejny zarzut popełnienia przestępstwa seksualnego.

Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro