Reklama

Na Starym Rynku stanęło wielkie drewniane... logo Poznania. Wiadomo ile konstrukcja kosztowała

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Od początku nie przypadła do gustu poznaniakom.

W maju na Starym Rynku odbyła się pierwsza miejska impreza pod, jak wówczas podkreślano, nowym logo Poznania. "Płytówka" przyciągnęła sporo osób. Nowe poznańskie logo rozbłyskało na budynkach, choć nie przypadło ono do gustu wielu osobom.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Z kolei na płycie Starego Rynku stanęła wówczas między innymi drewniana konstrukcja, z której za paragony z restauracji rozdawane były kwiaty. Ta również w kształcie nowego logo Poznania wzbudziła niemałe emocje wśród mieszkańców.

Dziś dziennikarze "Głosu Wielkopolskiego" postanowili sprawdzić ile kosztowała. "Instalacja mobilna pod zieleń, która została wykorzystana w trakcie imprezy "Płytówka" kosztowała 67 281 zł brutto (m.in. projekt koncepcyjny i wykonawczy, montaż)" - przekazuje w rozmowie z gazetą Ewelina Suska, rzecznik prasowy Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu. Jak dodała "instalacja znajdzie swoje stałe miejsce jako instalacja trwałej zieleni w jednym z obszarów zarządzanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej". Na razie nie wiadomo gdzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro