Reklama

Duża impreza z gwiazdami szykuje się w Poznaniu. Wstęp wolny i darmowy powrót pociągami!

Ubiegłoroczne wydarzenie | fot. Przemysław Łukaszyk
Ubiegłoroczne wydarzenie | fot. Przemysław Łukaszyk

Już w sobotę.

Sorry Boys, Karaś/Rogucki, LemON oraz Fisz Emade Tworzywo to muzyczne gwiazdy tegorocznego Pikniku na FEST! organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Jak już informowaliśmy wydarzenie odbywać się będzie w dwie kolejne soboty - 22 czerwca w Poznaniu i 29 czerwca w Kaliszu. W tym roku motywem przewodnim wydarzeń będzie 20-letnia obecność Polski, a tym samym Wielkopolski w Unii Europejskiej. Wstęp jest wolny.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Nasze 20-lecie w europejskiej rodzinie to dobry moment, żeby przypomnieć i pokazać, jak fundusze unijne wpłynęły na działania samorządu, rozwój regionu i poprawę warunków życia Wielkopolanek i Wielkopolan. - Bądźmy razem na Pikniku na FEST!, by w radosnej atmosferze uczcić fakt, że dziś jesteśmy jednym z najlepiej rozwijających się regionów Polski!" - zaprasza na drugie Święto Wielkopolski Marszałek Marek Woźniak.

Sercem festynu będzie Miasteczko Samorządowe. To tutaj na uczestniczki i uczestników czekać będą piknikowe atrakcje. Tutaj też będzie się można dowiedzieć, czym zajmują się departamenty i biura Urzędu Marszałkowskiego, także nasze instytucje i jednostki. W miasteczku działać będzie Strefa Europejska. Tu będzie można m.in. poznać programy unijne oraz inwestycje, jakie powstały w Wielkopolsce ze środków pochodzących z UE. Będzie można sprawdzić podczas konkursów i gier planszowych. Na piknikach będzie można się też przebadać. W trakcie obu wydarzeń będzie można m.in.: skorzystać z konsultacji ze specjalistami, badań RTG, USG, wzroku, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi oraz odwiedzić mammobus i onkobus, a także dowiedzieć się więcej o skutkach uzależnień, biorąc udział w wyścigach w alkogoglach i narkogoglach.

Na odwiedzających czekać będzie szeroka oferta warsztatów. Szczególnie dużo atrakcji przygotowano głównie dla najmłodszych. Ne zabraknie gier i zabaw. Będą dmuchańce, bańki mydlane, tor skimboardowy, warsztaty plastyczne, teatralne, sportowe, liczenie motyli oraz malowanie twarzy. I doświadczeni animatorzy.

"Pierwszy z zaplanowanych w tym roku Pikników na FEST! odbędzie się 22 czerwca na polanie przed Dzwonem Pokoju w poznańskim Parku Cytadela. Początek o godz. 12.00, a o godz. 17.30 na scenie pojawią się pierwsze muzyczne gwiazdy. Przed finałowym koncertem - zaprosimy wszystkich do wspólnej fotografii wykonanej z drona"- informuje Anna Parzyńska - Paschke, rzeczniczka marszałka.

"Wszyscy Wielkopolanie są zaproszeni na Piknik na Fest - drugie święto Wielkopolski. Ci, którzy dotrą w sobotę 22 czerwca br. do stolicy województwa pociągami regionalnymi, podczas pikniku na Cytadeli uzyskają poświadczenie na BEZPŁATNY powrót pociągami Kolei Wielkopolskich i Polregio. Wystarczy zgłosić się z biletem na stoiska naszych przewoźników a po godz. 17.00 do namiotu centralnego" - dodała.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro