Reklama

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Adam Słociński
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Adam Słociński

Ostrzeżenie obowiązuje niemal w całej Wielkopolsce.

We wcześniejszych komunikatach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informował, że ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia o burzach obowiązywać będą od północy do godziny 6:00 w środę 19 czerwca. Ostatecznie dla części powiatów ważność obu ostrzeżeń zmieniono. Niebezpiecznie może być już od godziny 22:00.

Przypomnijmy. Ostrzeżenie drugiego stopnia obejmuje 23 powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, gnieźnieński, grodziski, Konin, koniński, kościański, leszczyński, Leszno, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, Poznań, poznański, słupecki, szamotulski, średzki, śremski, wągrowiecki, wolsztyński, wrzesiński i złotowski.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad" - czytamy w komunikacie IMGW.

Również od godziny 22:00 obowiązuje ostrzeżenie o burzach, ale pierwszego stopnia w powiatach: gostyńskim, jarocińskim, krotoszyńskim, pleszewskim i rawickim.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad" - informuje IMGW.

Od północy niezmiennie ostrzeżenie obejmuje powiaty: kaliski, Kalisz, kolski, ostrowski i turecki. Tu również obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro