Reklama

Koniec utrudnień. Węzeł oficjalnie otwarty!

fot. Gniezno24 , Urząd Gminy Łubowo
fot. Gniezno24 , Urząd Gminy Łubowo

We wtorek miało miejsce uroczyste otwarcie rozbudowanego węzła ,,Łubowo" na drodze ekspresowej S5 w Fałkowie.

Kulminacyjnym punktem dzisiejszej uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi, które oznaczało oficjalne oddanie węzła do użytku. W wydarzeniu uczestniczyli zarówno lokalni oficjele, jak i przedstawiciele wykonawcy inwestycji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Dzięki otwarciu nowego węzła kierowcy mogą już swobodnie przemieszczać się drogą ekspresową S5. Rozbudowany węzeł w Fałkowie ma bezpośredni zjazd na Specjalną Strefę Ekonomiczną, co znacznie ułatwia dostęp do tego ważnego obszaru gospodarczo-przemysłowego"- informują urzędnicy z Gminy Łubowo.

"Inwestycja jest dofinansowana z Programu: Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Gminę Łubowo inwestycji: rozbudowa węzła "Łubowo" drogi ekspresowej S5 wraz z budową drogi zbiorczej klasy "Z" na terenie WSSE, podstrefa "Łubowo, Gmina Łubowo. Wartość dofinansowania z Funduszu opiewa na kwotę niemal 10mln zł" - przekazano.

Całkowita wartość inwestycji to 16.837.468,82 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro