Reklama

Nowa droga rowerowa powstaje w Poznaniu. "Ułatwi przejazd między rondem Rataje a centrum miasta"

fot. PIM
fot. PIM

W rejonie skrzyżowania ulic Strzeleckiej, Królowej Jadwigi i Droga Dębińska powstaje nowa infrastruktura rowerowa.

"Nowe drogi rowerowe powstaną po obu stronach ul. Królowej Jadwigi, między mostem a ulicami Strzelecką i Droga Dębińska, a także na odcinkach ul. Strzeleckiej i Kazimierza Wielkiego. Część powstaje w pobliskim parku, gdzie trwają prace ziemne przygotowujące podłoże pod nową trasę, a także rozpoczęło się układanie konstrukcji drogi rowerowej i opaski z kamiennej kostki. Postępuje tam także budowa nowego oświetlenia. Na pozostałych odcinkach wykonawca wygrodził teren i zabezpieczył drzewa" - wymienia Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak przekazują przedstawiciele PIM, w parku im. Tadeusza Mazowieckiego powstaje także instalacja nawodnienia zieleni. "Przed rozpoczęciem prac budowlanych przesadzono kolidujące drzewa, a także zabezpieczono pozostałe, rosnące w sąsiedztwie inwestycji. Droga rowerowa przebiega przez park wzdłuż chodnika, przy czym założeniem inwestycji jest minimalna ingerencja w istniejącą zieleń parku. Po południowej stronie ul. Królowej Jadwigi nowa trasa połączy istniejący przejazd rowerowy przez ul. Droga Dębińska z mostem. Z kolei po drugiej stronie ulicy powstanie nowy fragment drogi łączący przejazd rowerowy przez ul. Królowej Jadwigi z mostem i drogą rowerową w pasie drogowym ul. Kazimierza Wielkiego. Następnie trasa prowadzić będzie do wschodniej strony ul. Strzeleckiej i dalej do ul. Kazimierza Wielkiego, gdzie za przystankiem autobusowym połączy się z istniejącą infrastrukturą dla rowerzystów. W efekcie prac zmieni się geometria wlotu ul. Strzeleckiej w kierunku ul. Kazimierza Wielkiego" - przekazano.

Na przyszły tydzień zaplanowano prace nocne związane z kanalizacją w rejonie skrzyżowania ul. Garbary, Krakowskiej i Kazimierza Wielkiego. Szczegółów na razie nie podano.

Wraz z budową drogi rowerowej powstaną nowe chodniki. "Nowa infrastruktura ułatwi przejazd między rondem Rataje a centrum miasta. Wybudowane odcinki drogi rowerowej będą częścią trasy głównej łączącej centrum z rejonami Szczepankowa zgodnie z Programem Rowerowym Miasta Poznania" - informują przedstawiciele PIM.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro