Reklama

Znany festiwal znów w Poznaniu. Na część wydarzeń wstęp jest wolny!

fot. CK Zamek
fot. CK Zamek

To już 17. edycja wydarzenia, pozwalającego odkrywać brzmienia i tradycje różnych regionów świata.

Ethno Port 2024, czyli Międzynarodowy Festiwal Muzyki Etnicznej powraca. Przygotowano 4 dni muzycznych doznań i różnorodnych atrakcji towarzyszących.

"Uczestnicy i uczestniczki festiwalu poprzez muzyczne doświadczenia przeniosą się w różne zakątki kontynentów. Na scenach wystąpią m.in. reprezentanci RPA - Bcuc, Norwegii - zespół Gabba, Indii - Pandit Deobrat Mishra, Mongolii - Khusugtun i wielu innych. Nie zabraknie także polskich artystów. Zagra zespół Michalove, Tęgie Chłopy oraz grupa Suferi. Premierowe występy na festiwalu zapewnią Common Routes oraz Chór Skovoroda" - zapowiedziano.

Ethno Port to nie tylko muzyka. To również m.in. dyskusje, warsztaty i zajęcia dla dzieci. Ponadto przed rozpoczęciem świętowania w Holu Wielkim CK Zamek zostanie otwarta wystawa stanowiąca portret społeczności Ethno Portu.

Organizatorzy Ethno Portu starają się, by jak najwięcej punktów programu było dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. "Większość wydarzeń będzie dostępna dla tych, którzy mają problemy z poruszaniem się. Mogą brać w nich udział także osoby z innym typem niepełnosprawności. Ponadto w programie znajdą się m.in.: koncerty z audiodeskrypcją, pokazy filmowe z napisami, atrakcje oferujące tłumaczenie na polski język migowy oraz pokój wyciszenia" - przekazano.

Koncerty wybrzmią na trzech scenach - w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek, w parku Adama Mickiewicza oraz na Zamkowym Dziedzińcu. Jak przekazano, na część wydarzeń obowiązuje wstęp wolny, jednak niektóre są biletowane. Wszystkie szczegóły znajdziemy na stronie wydarzenia.

Festiwal trwać będzie od 20 do 23 czerwca.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro