Reklama

Pływalnia rozdała basenową wodę chętnym. Można nią podlewać rośliny

fot. akwenczerwonak.pl
fot. akwenczerwonak.pl

To kolejna akcja tego typu w Koziegłowach.

Pływalnia Akwen rozpoczyna przerwę technologiczną, podczas której niecka basenowa musi zostać dokładnie wyczyszczona. Aby operacja była możliwa, konieczne jest spuszczenie z niej wody. Kolejny raz szefostwo obiektu zdecydowało się na nietypowy krok - rozdanie wody wszystkim chętnym.

- 600 000 litrów! To ilość wody, która na co dzień znajduje się na naszej pływalni, a którą podczas przerwy technologicznej musimy wymienić. Wodę basenową po odchlorowaniu zdecydowaliśmy udostępnić rolnikom, działkowcom czy właścicielom ogrodów przydomowych do podlewania terenów zielonych - podaje Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej Akwen. Woda sprawdza się nie tylko do podlewania ogrodów, ale też do mycia czy spłukiwania powierzchni.

Akcja rozdawania wody odbyła się we wtorek. Wzięli w niej udział strażacy z OSP Czerwonak, a chętni musieli przyjść z własnymi zbiornikami na wodę. Ta woda, na którą chętnych nie było, została wykorzystana do podlewania zieleni w rejonie pływalni. Gdyby nie akcja, woda trafiłaby po prostu do kanalizacji.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro