Reklama

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Przed burzami i upałem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla Wielkopolski. W dwóch powiatach, ostrzeszowskim i kępińskim, to ostrzeżenie przed upałem pierwszego stopnia. - Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30 C do 33 C - podaje IMGW. To ostrzeżenie obowiązuje od 12.00 do 19.00 w środę.

W powiatach gostyńskim, jarocińskim, kaliskim, Kaliszu, kolskim, krotoszyńskim, ostrowskim, pleszewskim, rawickim i tureckim wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad - informuje IMGW. Burze mogą tam występować od północy do 6.00 w środę.

Na pozostałym obszarze Wielkopolski, w tym na terenie Poznania, obowiązywać będzie ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - czytamy. I te burze mogą występować w nocy - od północy do 6.00 rano w środę.


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro