Reklama

Zaginiona Natalia spod Poznania miała wkrótce rozwieść się z mężem. Policja wnioskuje do prokuratury o wszczęcie śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci

fot. Policja
fot. Policja

Według policji, to standardowe działanie.

- W sprawie zaginionej z Gortatowa nie ma przełomu. Ciągle jej szukamy w formie działań terenowych i operacyjnych - informuje Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. - Policjanci ze Swarzędza, by mieć więcej możliwości, złożyli wniosek do Prokuratury o wszczęcie śledztwa - z artykułu mówiącego o nieumyślnym spowodowaniu śmierci. To standard, tak jak w wielu podobnych sprawach - zaznacza.

Więcej szczegółów z życia zaginionej podaje Piotr Żytnicki z Gazety Wyborczej. Natalia Panocha-Raczkiewicz ma 10-letniego syna, którego nigdy by nie zostawiła. Tak twierdzą jej sąsiedzi. Kobieta ma 39 lat i w piątek zaginęła bez śladu, o czym informowaliśmy już na epoznan.pl. Z ustaleń Żytnickiego wynika, że kobieta niedawno poinformowała męża, że chce się z nim rozwieść. Zaczęła spotykać się z innym mężczyzną.

Para małżonków wciąż mieszkała razem, ale żyli osobno. Kobieta dotychczas pracowała jako doradczyni finansowa. W piątek, a więc w dniu zaginięcia, spotkała się ze swoim nowym partnerem. Policjanci z nim rozmawiali i wykluczyli jego udział w zaginięciu kobiety.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że Natalia w piątek wieczorem wróciła do domu, bo znajdował się w nim samochód, którym wcześniej się poruszała. W domu były też jej klucze i torebka, ale nie znaleziono portfela z dokumentami. GW podaje, że pies tropiący zgubił trop przy domu.

Policjanci rozmawiali, co oczywiste, z mężem kobiety. Ten nie zgłosił jej zaginięcia. Zrobiła to siostra Natalii mieszkająca w Holandii. Mąż miał stwierdzić, że nie zauważył nieobecności żony, bo nie interesuje się jej życiem.

Telefon zaginionej jest cały czas wyłączony, ona nie przyszła w poniedziałek do pracy. Policjanci dokładnie przeszukali dom małżeństwa, zabezpieczyli sprzęty elektroniczne męża. Żytnicki ustalił, że w domu szukano też innych śladów.

Kobieta wciąż jest poszukiwana. Jeśli masz jakiekolwiek informacje na temat zaginionej, skontaktuj się z KP w Swarzędzu pod nr 47 77 148 00 lub prześlij informację mailem na adres [email protected] powołując się na nr zgłoszenia SWD - 77598.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
23.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro