Reklama

W Poznaniu powstanie nowe osiedle komunalne. W miejscu baraków mieszkalnych

fot. ZKZL
fot. ZKZL

Przy ulicy Kopanina.

Jest pozwolenie na budowę dla inwestycji przy ulicy Kopanina w Poznaniu. - Prace nad projektem osiedla przy ul. Kopanina rozpoczęły się jeszcze w 2022 r. W kolejnym roku przygotowana została jego koncepcja, a pod koniec 2023 r. powstał projekt budowlany. Na jego podstawie spółka ZKZL na początku 2024 r. złożyła wniosek o pozwolenie na budowę i w tym kwartale otrzymała pozytywną decyzję - wyjaśnia Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

W miejscu ośmiu baraków mieszkalnych pojawią się trzy bloki, każdy o pięciu kondygnacjach. W sumie zaplanowano w nich 161 mieszkań od 1- do 3-pokojowych. Wszystkie będą mieć balkony. Przy blokach zaplanowano całą infrastrukturę - parkingi, plac zabaw, a w budynkach rowerownie.

- Aktualnie ZKZL jest na etapie pozyskiwania finansowania ze źródeł zewnętrznych, tak jak miało to miejsce przy poprzednich inwestycjach. Spółka do końca 2024 roku planuje ogłosić przetarg na budowę osiedla. Termin zakończenia przedsięwzięcia planowany jest na IV kwartał 2026 roku - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro