Reklama

Wysokie odszkodowanie od miasta dla właściciela Okrąglaka za budowę torów tramwajowych nad piwnicami obiektu. Są szczegóły

Krawężnik w miejscu torów | fot. Tomasz Hejna / Gemela poznańska
Krawężnik w miejscu torów | fot. Tomasz Hejna / Gemela poznańska

O sprawie jest głośno od miesięcy.

Miasto od początku planowało, że budowa nowego łuku tramwajowego przy Okrąglaku będzie jednym z elementów Projektu Centrum (chodzi o skrzyżowanie Mielżyńskiego / 27 Grudnia). 2 lata temu okazało się, że jest problem. Miasto nie mogło dojść do porozumienia z właścicielem Okrąglaka, a jak się okazało, nowy tramwajowy łuk miał przebiegać nad piwnicami obiektu. Miasto uważało, że jest właścicielem tego terenu, a właściciel Okrąglaka miał inne zdanie.

W międzyczasie pojawiały się informacje, że prace w tym miejscu już się zaczynają, co jednak nigdy nie nastąpiło. Aż w końcu w marcu w miejscu torowiska pojawił się... krawężnik, co wzbudziło konsternację. Pisaliśmy o tym na epoznan.pl.

W kwietniu Gazeta Wyborcza ustaliła, że udało się osiągnąć porozumieniu między miastem i właścicielem Okrąglaka, a tym samym wiadomo było, że łuk tramwajowy powstanie, ale miasto musi zapłacić odszkodowanie właścicielowi budynku. Nie podano jednak wówczas w jakiej wysokości jest to odszkodowanie.

Dopiero teraz podano, o jaką kwotę chodzi. Jak informuje GW, to 2 mln złotych, a kwotę znamy, bo podał ją skarbnik Poznania Piotr Husejko pytając radnych o zgodę na zmiany w budżecie.

Kiedy łuk tramwajowy powstanie? Tego jeszcze nie wiadomo, ale prace mają się zakończyć w tym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
23.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro