Reklama

Zapowiedziano prace na poznańskim stadionie. Wymienione zostaną jedne z ważnych elementów

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

Chodzi o telebimy.

O decyzji informuje "Głos Wielkopolski". Dziennikarzy o planowanych pracach poinformowała radna miejska z Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Dudzic-Biskupska. Wiadomo, że zostaną one wykonane w tym roku i że zabezpieczono na nie pieniądze w budżecie. POSiR w rozmowie z gazetą potwierdza.

"Zakładamy montaż nowych telebimów w miejscu dotychczasowych, w istniejącej specjalnej konstrukcji stalowej stanowiącej element konstrukcji kratownic dachu stadionu. Nie przewidujemy przebudowy tej konstrukcji i zmiany rozmiaru ekranów telebimów" - przekazał nam Filip Borowiak, rzecznik prasowy POSiR.

Jak ustalono, charakterystyczne urządzenia, zainstalowane nad trybunami, które służą między innymi do wyświetlania wyników meczów i różnych ważnych informacji mają być teraz tańsze w użytkowaniu, bo będą zużywały mniej energii. Zyska na tej wymianie nie miasto, a operator stadionu. Na razie nie ma informacji, ile taka inwestycja miałaby kosztować. Podkreślono, że są one bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo. "Tym samym ryzyko niesprawności tego istotnego elementu i brak możliwości dalszych napraw ze względu na brak na rynku części zamiennych powoduje konieczność wymiany telebimów. Ze względu na ciągły postęp technologiczny i wdrażanie nowych norm środowiskowych oczywistym jest, że nowe urządzenia będą bardziej energooszczędne w stosunku do rozwiązań dostępnych na rynku w 2010 roku" - dodał Borowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro