Reklama

Wielki kongres szykuje się w Poznaniu. Spodziewają się tłumów

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Włodzimierz Hoppel
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Włodzimierz Hoppel

Jeden z największych organizatorów kongresów na świecie, czyli Świadkowie Jehowy, tego lata zorganizuje w Polsce aż 32 kongresy w 19 polskich miastach, jeden z nich, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W tym roku odbędą się one pod hasłem "Głośmy dobrą nowinę!". Spodziewana liczba uczestników w całym kraju to ponad 125 tysięcy osób. Wydarzenie każdego roku przyciąga tłumy.

"W ubiegłym roku z kongresu w Poznaniu w ciągu trzech dni skorzystało około 7 tysięcy osób każdego dnia. Cieszymy się, że również tego lata wielu mieszkańców miasta i całego regionu będzie miało możliwość wysłuchać praktycznego i zachęcającego programu. Zależy nam, by uczestnicy odbierali go w wygodnych i komfortowych warunkach dlatego zdecydowaliśmy się na obiekt jakim są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Spodziewamy się też, że dla wielu osób udział w kongresie będzie świetną okazją na weekendowy wypad do Poznania" - mówi Jerzy Rachut, rzecznik Świadków Jehowy w Poznaniu.

Kongres w Poznaniu odbędzie się w dniach 28 do 30 czerwca. "Przez trzy dni będziemy skupiać się tylko i wyłącznie na pozytywnych treściach z Biblii. W dzisiejszych czasach wszyscy bardzo potrzebujemy dobrych wiadomości. Będziemy mogli też zobaczyć pierwszy odcinek nowej opowieści filmowej "Dobra nowina według Jezusa". Dowiemy się, czym jest ta dobra nowina, której Jezus poświęcił cały swój czas i siły" - zapowiada rzecznik.

Wszystkie kongresy Świadków Jehowy są otwarte dla publiczności, wstęp jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. Przed kongresem, poznańskie zbory biorą udział w kampanii mającej na celu zaproszenie mieszkańców do skorzystania z programu.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro