Reklama

Jacek Jaśkowiak wśród najbardziej godnych zaufania prezydentów w Polsce

fot. Jacek Jaśkowiak IG
fot. Jacek Jaśkowiak IG

Tak wynika z zestawienia przygotowanego przez portal lokalnapolityka.pl.

- Po raz pierwszy w tej kadencji, ale już po raz piąty przeprowadzamy Samorządowy Ranking Zaufania do 10 prezydentów największych miast w Polsce - podają autorzy z Ogólnopolskiej Grupy Badawczej, która przeprowadziła badanie. - Największy odsetek Polaków ufa prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu (34,64%), prezydent Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz (29,34%) oraz prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej (21,63%). Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego darzy zaufaniem tylko 2,71% Polaków, co plasuje go na ostatnim miejscu zestawienia. Tym samym podium, jak i ostatnią pozycję zajmują ci sami włodarze, co przed rokiem - dodają.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Co ciekawe, jedynie Rafał Trzaskowski i Aleksandra Dulkiewicz są kojarzeni przez ponad 50% uczestniczących w badaniu.

Co z Jackiem Jaśkowiakiem? Prezydent Poznania uplasował się na czwartej pozycji pod względem zaufania Polaków. Ufa mu prawie 17% ankietowanych, jest on obojętny 10,3% Polaków, a nie ufa mu 11,7% pytanych. Co ciekawe, Jaśkowiaka nie znało 61% ankietowanych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro